DESAŤ BARCELÓNSKYCH ATRAKCIÍ, KTORÉ MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ BEZ PEŇAŽENKY... | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

DESAŤ BARCELÓNSKYCH ATRAKCIÍ, KTORÉ MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ BEZ PEŇAŽENKY...

park-guell-view-barcelona

Katalánska metropola Barcelona ponúka turistom stovky atrakcií a aktivít. Málokto však vie, že toto mesto ponúka miesta, ktoré môžete navštíviť aj keď si zabudnete peňaženku na hoteli :)

Tu je ich zoznam...

1. Prechádzka najrušnejšou pešou zónou La Rambla - Vďaka svojej autentickosti patrí La Rambla medzi najzábavnejšie a najnavštevovanejšie turistické atrakcie Barcelony. Potom, čo prekonáte túto asi 1,5 km dlhú triedu a ocitnete sa takmer v olympijskom prístave, môžete v južnej časti tejto turistické triedy obdivovať Kolumbov monument postavený v roku 1888 pre účely svetovej výstavy

2. Piesočnaté pláže - iba 10 minút od mesta nájdete 4-kilometrovú piesočnatú pláž Barceloneta Beach. Dopravíte sa na ňou žltou linkou metra a vystúpite na zastávke Barceloneta.

3. Návšteva Parc Güell - Park spojený s vyhliadkou na mesto a krásne záhrady, v ktorých môžete pokojne stráviť aj celý deň.

4. Gotická štvrť Barri Gotic - Staré mesto bolo kedysi domovom umelcov ako Picasso a Joan Miró. Dnes je to miesto, kde nájdete radnicu, sídlo katalánskej vlády a krásne gotické kostoly Santa Maria del Pi a Sants Just aj Pastor.

5. Pobrežná promenáda Passeig Marítime - sa nachádza severovýchodne od starého mesta. Miesto je ideálne na romantickú prechádzku so zastávkou na pohárik sangrie.

6. Parc de la Ciutadella - je centrálnym parkom Barcelony a pokrýva 74 akrov. Táto zelená oáza v centre mesta, z neho robí perfektný únik z preplneného mesta. Môžete v ňom stráviť hodiny putovaním medzi kvetinovými záhonmi a palmami a vychutnať si fontány a sochy rozmiestnené po parku.

7. Voľný vstup do Picassovho múzea - múzeum sa venuje životu a dielam Pabla Ruiza Picassa. Pokiaľ ste jeho fanúšikom, toto miesto nemôžete vynechať. Voľný vstup do múzea je každú nedeľu po 15 hodine a celodenný - prvú nedeľu v mesiaci.

8. Fontána Montjuic -čarovná fontána Montjuic datuje svoje prvé vystúpenie v roku 1929. Aj v dnešnej dobe sú predstavenia rovnako populárne ako pred 86. rokmi. Táto senzačná fontána je unikátna aj vďaka doprovodu svetla a hudby.

9. Mercat de Sant Josep de la Boqueira - verejné trhovisko známe ako La Boqueria je vhodnou návštevou za každého počasie. Nachádza sa v barcelonskej štvrti Ciutat Vella a je obľúbenou atrakciou s tradiciou, ktorá siaha do 13. storočia.

10. Návšteva Museu Nacional d'Art de la Catalunya - ak Vás zaujíma umenie, Museu Nacional d'Art de la Catalunya je ideálnym miestom pre strávenie niekoľkých hodín. Nájdete tu všetky druhy umenia, vrátane sochárstva, maliarstva, gravírovania, kresieb, fotografií a mnoho iného. Všetko s katalánskym zameraním. Vstup zdarma je každú sobotu po 15 hodine a celodenné, každu prvú nedeľu v mesiaci.

Ak Vás tieto tipy zaujali, odporučte ich známym...

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV