CONNOR MCDAVID - KLENOT KANADY | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

CONNOR MCDAVID - KLENOT KANADY

Prvá voľba NHL draftu v roku 2015, líder kanadského bodovania, najlepší hráč ligy za rok 2017 a hráč, ktorý priviedol svoj tím Edmonton Oilers do play-off. Toto všetko už stihol Connor McDavid, stále iba 21-ročný chlapec z Ontaria. O McDavidovi sa často hovorí, ako o novom Crosbym, alebo hráč, ktorý bude dosahovať kvality ako slávny Wayne Gretzky.

Taktiež sa o Connorovi hovorí, že je preceňovaný, ale rýchlo vytrel zrak všetkým, ktorí mu neverili v sezóne 16/17, kedy v základnej časti za 82 zápasov dal 30 gólov a pridal 70 asistencií. V tejto sezóne získal aj kapitánske "C", keď mal presne 19 rokov a 266 dní. Stal sa tak aj najmladším kapitánom histórie NHL.

Svoju hokejovú kariéru začal doma v Ontariu, kde nastupoval za klub York-Simcoe Express. V sezóne 2011/2012 sa presunul do klubu Toronto Marlboros, kde sa už v jeho mladom veku ukázal, že je hokejový génius, keď nazbieral za 88 zápas až 209 bodov. Ďalej sa draftom posunul do tímu Erie Otters a už ako 15-ročný získal pozíciu kapitána tímu. Jeho skvelý štart do tejto sezóny pokazilo zlomenie pravej ruky, keď sa pri zápase s Mississuaga Steelheads pobil so svojim krajanom Bryansom Crianforom.


Pozrite si naživo NHL v Nemecku, zájazd do Kolína už od 359€


V roku 2015 sa podľa očakávaní stal jednotkou draftu, kedy ho získali "Olejári" z Edmontonu. Connor McDavid po drafte prehlásil: "Je to veľká česť, že môžem byť jednotkou tohtoročného draftu. Ďakujem Edmontonu za dôveru. Dúfam, že nesklamem." Potom ešte dodal: "Myslím, že to bolo dokonca lepšie, ako som čakal. Nevedel som, ako sa budem cítiť. Nebol som príliš nervózny, skôr nedočkavý. Je to naozaj vzrušujúci pocit, keď počujete vaše meno a potom prejdete tým všetkým." Edmontonu sa zaviazal podpisom zmluvy, ktorá sa do platnosti dostane v sezóne 18/19. McDavid zarobí ročne 12,5 milióna.

Tento hokejový génius reprezentuje Kanadu od svojich 16 rokov. Jeho prvý veľký turnaj Svetový pohár do 17 rokov v roku 2013, kde ako 16-ročný bol najmladším hráčom celého turnaja. Kanada celý turnaj vyhrala a McDavid ovládol kanadské bodovanie, a bol vyhlásený za najlepšieho strelca s 8 gólmi, a tak isto aj ako najlepší hráč za obdivuhodných 14 bodov na turnaji.

V aktuálnej sezóne NHL sa McDavidovi darí, a opäť upravil svoje štatistiky o pár bodov. Za 81 zápasov si pripísal 106 bodov, čo sa mu v troch predchádzajúcich sezónach ešte nepodarilo. Bohužiaľ, túto sezónu sa najlepšie nedarí Edmontonu. Oilers výrazne omladili svoje mužstvo, ktoré sa potrebovalo zohrať, no napokon na play-off nedosiahli.

Môžeme len dúfať, že McDavida budú obchádzať zranenia, pretože svoju kariéru má našliapnutú veľmi dobre. Skvelé vodcovské schopnosti, práca s pukom, technika - toto je opis kanadského miláčika tribún a stále iba 21-ročného Connora McDavida.

Ak chceš vidieť McDavida naživo, a nechce sa ti cestovať do zámoria, poď s nami na zápas NHL Cologne, ktorý sa odohrá medzi domácimi Kolner Haie a McDavidovmu Edmontonu Oilers!

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV