Ako sme si užili zájazd na Tour de France v Paríži | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Ako sme si užili zájazd na Tour de France v Paríži

Najväčšie cyklistické preteky na svete priťahujú množstvo fanúšikov zo Slovenska. Popularita Peťa Sagana je stále na vrchole.

Veľa z vás chce vidieť pelotón práve v rozhodujúcej etape v Paríži, a skombinovať športový zážitok s turistickým. Niekoho motivuje cyklistika. Iného Paríž. Ďalšieho kombinácia oboch.

Mnohí si vybrali letecký zájazd na Tour de France, pretože delegátom je "Meďo" Metod Sládeček, ktorý v Paríži žil dlhé roky.


Začíname z vesela

Pre jednu klientku sme na darčekový poukaz pre manžela pridávali takéto krásne venovanie. :-)

Nemysli na zadné vrátka,

čo je nejaká päťdesiatka,

ďaleko je ešte veniec,

ty si ako dorastenec,

ešte raz rokov päťdesiat,

choď si ich riadne užívať!

Kvôli vašim cyklistickým športovým snom sme začali organizovať zájazd na Tour De France. Dokonca si môžete vybrať, či chcete letieť alebo cestovať autobusom. Ako prebieha výlet do Paríža?


Krásy a zákutia Paríža

Klienti zájazdov na Tour de France autobusom a letecky sú ubytovaní oddelene. Avšak každá skupina má svojho delegáta.

Romantické duše poteší Le Sacre-Coeur s nádherným výhľadom na Paríž. Cez umeleckú štvrť Montmartre sa potom presúvame k Moulin Rouge. Cez Pigalle sa vraciame späť do centra, aby sme sa veľmi neunavili. Pri pivku preberieme zážitky a taktiku na ďalší deň.

Pred druhým kolom Tour de Paríž si treba na hoteli poriadne oddýchnuť, lebo nasleduje:

  • Pantheon
  • Louvre, kde sme sa ovlažili pri fontáne
  • námestie Place de La Concorde
  • preskúmanie terénu trate v okolí Champs Élysées
  • plavba loďkou po Seine
  • prechádzka k Eifelovke a hrobke Napoleona v Invalidovni

Večer sme sa ešte túlali večerným Parížom v blízkosti hotela a dali si záverečný drink.

 

Peter Sagan a pelotón na Champs Élysées

Tour de France je medzi Parížanmi veľmi populárna. Nájsť dobré miesta nie je vôbec jednoduché. Ľudia stoja od rána v okolí Champs Élysées s jediným cieľom - nájsť a obsadiť miesta. Preto sme si strategicky vyhliadli najlepšie pozície v cieli s výhľadom na stupne víťazov.

Keďže do dojazdu ostávalo niekoľko hodín, usadili sme sa pohodlne na Champs Élysées a doplnili si sily ľahkým obedom. Nasledoval presun na vyhliadnuté miesto, kde sme mali možnosť sledovať dojazd cyklistov. Zároveň sme sa ocitli v dave zelených dresov a tričiek fanúšikov Petra Sagana.

Čakanie na veľké finále nám spríjemňovalo veľké plátno, kde sme sledovali celý priebeh pretekov. Občas sa naši klienti ocitli v priamom prenose francúzskej televízie a dokonca odpovedali na otázky televízie Joj. Následne potom dostali kopec telefonátov s dotazom „videli sme ťa v televízii“. :-)


Neopísateľné pocity

Byť v Paríži na poslednú etapu je naozaj výnimočný zážitok. Všade okolo je cítiť magickú atmosféru najväčšieho závodu roka. Videli sme osobne hviezdy svetového pelotónu. Hlavne najlepšieho súčasného závoďáka Petra Sagana. Je to zážitok na celý život.


Poďte aj vy s nami do Paríža na Sagana. Vyberte si zájazd na Tour de France, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Tešíme sa na vás na TDF 2020.

Ponuky zájazdov na Tour de France 2020

           
SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV