Ako prebieha zájazd na Tour de France do Paríža | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Ako prebieha zájazd na Tour de France do Paríža

Štartujeme

Popularita Peťa Sagana je stále na vrchole a najväčšie cyklistické preteky na svete stále priťahujú množstvo fanúšikov zo Slovenska. Veľa z vás chce pelotón vidieť práve v rozhodujúcej etape v Paríži a skombinovať športový zážitok s turistickým.

Niekoho motivuje cyklistika, iného Paríž, niekoho obe dokopy a ďalšieho fakt, že na leteckom zájazde na Tour de France je delegátom "Meďo" Metod Sládeček, ktorý v Paríži dlhé roky žil.

Pre jednu klientku sme na darčekový poukaz pre manžela pridávali takéto krásne venovanie. :-)

Nemysli na zadné vrátka,

čo je nejaká päťdesiatka,

ďaleko je ešte veniec,

ty si ako dorastenec,

ešte raz rokov päťdesiat,

choď si ich riadne užívať!

Kvôli všetkým týmto športovým snom sme začali organizovať zájazd na Tour De France a vybrať si môžete z leteckého alebo autobusového zájazdu. Ako taký výlet do Paríža prebieha?


Krásy a zákutia Paríža

Zájazdy na Tour de France autobusom a letecky sú síce ubytované od seba, ale každý má svojho delegáta, ktorý vám ukáže všetky krásy Paríža.

Romantické duše poteší Le Sacre-Coeur s nádherným výhľadom na Paríž. Cez umeleckú štvrť Montmartre sa potom presúvame k Moulin Rouge. Cez Pigalle sa vraciame späť do centra a aby sme sa veľmi nezničili, pri pivku preberieme zážitky a taktiku na ďalší deň.

Pred druhým kolom Tour de Paríž si treba na hoteli poriadne oddýchnuť, lebo nasleduje Pantheon a Louvre, kde sme sa zvlažili pri fontáne. Nasledoval prechod na námestie Place de La Concorde a preskúmanie terénu trate v okolí Champs Élysées. Je čas aj na plavbu loďkou po Seine - schladiť sa v horúcom parížskom počasí.

Po krásnom výhľade na Paríž sme prešli pešo k Eifelovke a odtiaľ prešli k hrobke Napoleona v Invalidovni. Na večer sme sa ešte potúlali večerným Parížom v blízkosti hotela a dali záverečný drink.

 

Peter Sagan a pelotón na Champs Élysées

Tour de France je medzi Parížanmi veľmi populárna a nájsť dobré miesta nie je vôbec jednoduché. Ľudia stoja od rána v okolí Champs Élysées s jediným cieľom - obsadiť dobré miesta. Preto sme si strategicky vyhliadli najlepšie miesto v cieli s výhľadom na stupne víťazov.

Keďže do dojazdu ostávalo niekoľko hodín, usadili sme sa pohodlne na Champs Élysées a doplnili sily ľahkým obedom. Nasledoval presun na super miesto, kde sme mali možnosť sledovať dojazd cyklistov a zároveň sme sa ocitli v dave zelených dresov a tričiek fanúšikov Petra Sagana.

Čakanie na vyvrcholenie nám spríjemňovalo veľké plátno,  kde sme sledovali celý priebeh pretekov. Občas sa naši klienti ocitli v priamom prenose Francúzskej televízie a dokonca odpovedali na otázky televízie Joj a následne dostali kopec telefonátov, „videli sme ťa v televízii“. :-)


Na záver

Byť v Paríži na poslednú etapu je naozaj výnimočný zážitok! Všade okolo je cítiť magickú atmosféru najväčšieho závodu roku a vidieť osobne hviezdy svetového pelotónu ... hlavne najlepšieho súčasného závoďáka Petra Sagana ... zážitok na celý život.

Poďte s nami do Paríža na Sagana a TDF aj vy a vyberte si zájazd na Tour de France, ktorý vám vyhovuje. Tešíme sa na vás.


PONUKY ZÁJAZDOV

           
SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV