Zažite aj vy najlepšie tenisové zájazdy | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Zažite aj vy najlepšie tenisové zájazdy

Ste tenisový fanúšik a chcete zažiť super atmosféru najlepších turnajov svete spolu s jedinečným Londýnom, Parížom alebo Melbourne? Nižšie sme pripravili zhrnutie najobľúbenješích tenisových zájazdov.


Skupinový zájazd na Wimbledon

Najpopulárnejším zájazdom medzi klientami je jednoznačne tenisový zájazd na Wimbledon. Na Slovensku a v Čechách začínajú prázdniny, pre fanúšikov tenisu začína Wimbledon. Juhozápadný Londýn na 2 týždne ožíva a s ním rozkvitá aj trávnatý areál All England Club s najväčšími tenisovými hviezdami, skvelými zápasmi a množstvom fanúšikov.

Ako prebieha skupinový zájazd na Wimbledon

Cestovná kancelária Sportovysen.sk každoročne ponúka možnosť zažiť tenisové zájazdy spojené s prehliadkou Londýna. Wimbledon ale nie je ako každý iný turnaj...

Všetko sa začína vstupenkami, ktoré si každý musí vystáť v rade. Je možnosť vstupenky zakúpiť dopredu, ale ich nákupná cena sa blíži k cene zájazdu, preto sa v deň návštevy All England Clubu skoro ráno postavíme do radu a pomaličky sa posúvame k bránam do areálu.

Odmena je sladká. Trávnaté dvorce a možnosť byť tak blízko k tenistom a tenistkám dávajú celému zážitku špeciálnu príchuť. A keď na kurtoch nájdeme napríklad Dominiku Cibulkovú, všetci vyťahujeme foťáky a sadáme na miesta.

V areáli sa so základnou vstupenkou môžete ísť na každý dvorec okrem Centrálneho kurtu a Kurtu č.1 a Kurtu č.2. Aj tam sa dá ísť, ale človek si musí počkať v rade a byť trpezlivý, kým sa uvoľní miesto po niekom, kto tam je na miestach určených pre tento typ vstupeniek.

Na kopci Henman Hill je možnosť sledovať celé dianie na veľkoplošnej obrazovke. Názov vznikol koncom 90-tych rokov, keď sa na kopci zhromažďovali priaznivci britského tenistu Tima Henmana, aby odtiaľ sledovali jeho zápasy.

Ďalšou veľkou témou turnaja je počasie. Koľkokrát sa každý rok posúvajú zápasy, lebo dážď miluje Londýn a dovolenku si v lete teda nevyberá. Zájazd robíme na 4 dni a 3 noci a ak by nám počasie prvý plánovaný deň návštevy areálu nevyšlo, určite sa tam pozrieme druhý alebo tretí deň.

Zatiaľ nás však vždy privítalo slniečko a človek si ľahne na trávu, kúpi jahody so šľahačkou (pre náročnejších fish & chips) a užíva si naozaj skvelú atmosféru turnaja. Ľudia sú priateľskí, tenisové viezdy na každom ktorku a história doslova visí vo vzduchu.

VIAC INFO O SKUPINOVOM 4-DŇOVOM ZÁJAZDE NA WIMBLEDON

Čo ešte uvidíte

Londýn však nie je len Wimbledon. Človek tu nájde svetoznáme pamiatky ako niekdajšiu väznicu Tower, kde sú uložené korunovačné klenoty a hneď v blízkosti legendárny most Tower Bridge.

Na svoje si prídu milovníci múzeí, od tradičných až po moderné. Pri Temži sú v tesnej blízkosti London EyeParlamentWestminster AbbeyHyde Park či Buckinghamský palác, kde má svoj domov kráľovná Alžbeta so svojou rodinou. Iba pripomíname, že Big Ben nie sú hodiny na veži, ale zvon. Vidieť ho zvonku nemôžete, iba počuť.

Ak ste fanúšikmi detektívnych príbehov, nemali by ste obísť Baker Street, domov Sherlocka Holmesa, kde sú pripravené viaceré atrakcie pre návštevníkov. Hneď vedľa je svetoznáme múzeum voskových figurín Madame Tussauds.

VIAC INFO O SKUPINOVOM 4-DŇOVOM ZÁJAZDE NA WIMBLEDON


Tenisový zájazd na Turnaj majstrov

V novembri je na programe záverečný turnaj sezóny Turnaj majstrov. Ten je druhým najobľúbenejším zájazdom v našej ponuke, ale zároveň najlepšia možnosť vidieť všetky svetové hviezdy pokope.

Od roku 2009 sa podujatie koná v Londýne, ale najlepších hráčov sveta máte možnosť vidieť v britskej metropole už iba dvakrát. Od roku 2021 sa totiž event presúva do Turína.

Okrem tenisu samozrejme uvidíte aj Londýn a k dispozícii sú naši skúsení slovenskí a českí delegáti. Odlety sú z Bratislavy a ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami blízko pri metre.

VIAC INFO O ZÁJAZDE NA TURNAJ MAJSTROV


Tenisový zájazd na Australian Open

Slnko, uvoľnená atmosféra, more a skvelá možnosť vidieť top tenistov na hlavných kurtoch - vitajte na prvom Grand Slame sezóny.

V Melbourne máte možnosť vidieť najlepších hráčov na Grand Slame za najmenšie príplatky a klienti túto možnosť ihneď využili.

V ponuke máme tensiové zájazdy na prvé dva hracie dni, kedy je najlepšia príležitosť vidieť aj slovenských tenistov.

VIAC INFO O ZÁJAZDE NA AUSTRALIAN OPEN


Tenisový zájazd na Roland Garros

Konečne je tu aj skupinový zájazd do Paríža. Po zájazdoch na Tour de France ideme z Bratislavy s delegátom aj na tenis.

Prvý deň si pozrieme tenisové dianie na Roland Garros a vychutnáme spolu antukovú akciu roka. Ostatné dni nám ostávajú na Paríž a jeho pamiatky.

V čase písania tohto článku máme posledné miesta na tento zážitkový zájazd. Využite skvelú príležitosť a poďte s nami.

VIAC INFO O SKUPINOVOM 4-DŇOVOM ZÁJAZDE NA ROLAND GARROS


Tak neváhajte, kontaktujte nás ešte dnes a vyberte si z našej ponuky tenisových zájazdov:

PONUKA TENISOVÝCH ZÁJAZDOV

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV