Situácia ohľadom koronavírusu a vašich zájazdov a vstupeniek | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Situácia ohľadom koronavírusu a vašich zájazdov a vstupeniek

Vážení klienti a všetci futbaloví/športoví fanúšikovia,

Po všeobecnom emaile ohľadom situácie, ktorý sme posielali v piatok, sme pre vás pripravili konkrétne vyjadrenie ohľadom vašich zájazdov a vstupeniek. Určite vás bude hlavne zaujímať storno kvôli zrušeným zápasom alebo čo sa bude diať so zájazdami/vstupenkami naplánovanými po 1.4.

Zrušené zápasy

Zájazdy/vstupenky, ktoré boli zrušené, riešime dvoma spôsobmi:

  1. 100% vrátením peňazí
  2. kreditom na budúce služby z našej ponuky

100% vrátenie peňazí

Prvá možnosť je najpreferovanejšia alternatíva z vašej strany a napíšeme to na rovinu: momentálne nie sme schopní nikomu poslať 100% zaplatenej sumy. Ide tu hlavne o fakt, že stále riešime refundácie od dodávateľov, ktorí veľakrát ani nepošlú peniaze, ale nám iba dajú kredit na budúce služby.

Ak by nastalo zrušenie podujatia v rozbehnutej sezóne (ako tomu bolo párkrát v minulosti), tak riadky vyššie sú irelevantné. Záväzky si riadne plníme. Momentálne je však všetko zastavené a ľudia nebudú cestovať, ani objednávať. Cestovky nemajú žiadne tržby ani potrebný cash flow. My nie sme výnimkou a likvidita na uspokojenie vašich záväzkov nie je dostupná.

Čakáme, ako sa vyjadrí štát. V iných krajinách poskytujú podnikateľom v takejto situácii bezúročné pôžičky. Aj nový premiér spomenul situáciu ohľadom likvidity cestoviek v programe O 5 minút 12 dňa 15.3.

Pripomíname, že sme členom SACKA a všetky aktivity koordinujeme spolu s ostatnými členmi. Rovnako tak sme poistení proti úpadku.

Úprimne sa ospravedlňujeme za meškanie, ale momentálne nevieme garantovať žiadny termín.

Kredit na budúce akcie

Ďakujeme všetkým klientom, ktorí sa rozhodli zrušený zájazd alebo vstupenky presunúť na iný termín.

Budúce akcie

Tu ide o všetky platné zápasy po 1.4. (dátum podľa jednotlivých štátov), teda ligové zápasy, EURO 2020, French Open, Wimbledon alebo Tour de France. Jedná sa o stovky našich klientov na týchto podujatiach a my čakáme, ako sa situácia vyvynie.

Všetky sú momentálne v platnosti a ak by ste chceli zájazd zrušiť, platia naše storno podmienky TU.

Veľkým paradoxom zostáva, ak by napríklad nechali v platnosti akcie v Anglicku, ktoré prijalo ohľadom Korona vírusu "voľnejšie" podmienky, ale Slováci/Česi nesmú vycestovať. Na toto nie je zákon nachystaný a my tiež čakáme na oficiálne vyjadrenie štátu, ako postupovať.

Čo ďalej

Od pondelka 16.3. sú vám k dispozícii iba majitelia cestovky:

  • p. Jablonický 0948 938 837 (Bratislava)
  • p. Szucs 0948 118 817 (Trenčín)
  • preferovaný kontaktný email: [email protected]

Snažíme sa čo najlepšie odpovedať na vaše otázky a riešiť vaše požiadavky. Veľmi vás žiadame o trpezlivosť a aj chápavosť za prípadné chyby. Neschovávame sa a sme dostupní. Cestovný ruch rieši celosvetovo takýto prípad po prvýkrát.

Našim hlavným záujmom je udržať cestovku v prevádzke a aby sme boli schopní splniť si všetky svoje záväzky.

Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu, prajeme hlavne veľa zdravia!

Sportovysen.sk / Futbalovysen.sk / Fotbalovysen.cz

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV