Premiérový zájazd na NHL a NBA + stretnutie s Halákom | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Premiérový zájazd na NHL a NBA + stretnutie s Halákom

Kým doteraz boli naše zájazdy iba v Európe (Tour de France, Formula 1, MS v hokeji, NFL a NHL v Európe alebo Wimbledon), rok 2018 sme odštartovali, ako sa patrí: Zájazdom na NHL a NBA do New Yorku.

Po vyžrebovaní nového ročníka NHL sme na jeseň popozerali kluby, v ktorých ešte hrajú naši hokejisti a mestá, ktoré by stáli za to vidieť. Najideálnejšia kombinácia nám vyšla na New York, kde sa dajú vidieť NY Islanders s Halákom a Boston s Chárom. Čo tak teda zažiť 2 zápasy NHL v New Yorku, popozerať mesto a ešte k tomu vidieť aj NBA?


Veľmi dobre organizovaný zájazd, týždeň plný skvelého programu, výhodná vzdialenosť hotel - štadión, ústretový delegát, osobné stretnutie s Jarom Halákom, takže výborná voľba.

Tento nápad očaril necelú 30ku klientov a po zabezpečení všetkých služieb a formalít sme sa nevedeli dočkať, kedy vyrazíme. Odlietali sme z Budapešti s tým, že veľkú skupinku "Bratislavčanov" sme zobrali spoločným transferom a "Košičania" nás čakali na letisku. Po dlhej ceste s prestávkou v Paríži sme sa konečne ubytovali a spanilá jazda mohla začať.


New York je mesto miest a program by sa dal naplánovať aj na 2 týždne. My sme však mali "iba" 5 dní a chceli sme vidieť všetko. A to nepočítame dva hokeje a basketbal. :-) Zo zoznamu sme postupne odfajkávali Central Park, 5. Avenue, Empire State Building, Time Square, Sochu Slobody, Ground ZeroRockefeller Centre, Trump Tower, Wall Street alebo Brooklyn Bridge. Zážitkov na uliciach NY bolo neúrekom a z veľkej skupiny sa vytvorila super partia.


Po 2 dňoch sme boli vo "Veľkom Jablku" ako doma a bol konečne čas aj na šport. Naživo sme videli 2 NHL zápasy Islanders - najprv v derby proti New Jersey a potom proti Chárovmu Bostonu. K tomu sme pridali NBA duel Brooklyn Nets proti San Antoniu Spurs. Aby toho nebolo dosť, išli sme si pozrieť aj najznámejšiu halu na svete Madison Square Garden, kde práve zakrývali ľad a pripravovali sa na odovzdávanie Grammy.


Stretnutie s Halákom

Čerešničkou na torte bola návšteva šatní s Jarom Halákom po zápase s Bostonom. Mal na nás menej ako 10 minút, ale takéto niečo nezažije hokejový fanúšik každý deň. Ďakujeme mu týmto za možnosť byť pri tom.

Zaujímavosťou inak bolo (čo nám aj neskôr potvrdili pri prehliadke Madison Square Garden vštaniach Rangers), že v šatniach je pravidlo nestúpať na logo domáceho tímu. My sme to samozrejme nevedeli a v záplave radosti sa motali po celej šatni hore dole, až nás musel dať Jaro "do laty". :-)

Po 5 dňoch bol žiaľ čas na odchod domov. Zažili sme toho veľa, máme plno zážitkov a už teraz sa tešíme sa repete budúci rok, ktoré určite rozšírime o zájazdy do Kanady alebo do Los Angeles.

SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV