Wimbledon: zažite tenisovú históriu a skvelú atmosféru najlepšieho turnaja | sportovysen.sk
Futbalové zájazdy

BLOG

Wimbledon: zažite tenisovú históriu a skvelú atmosféru najlepšieho turnaja

Ste tenisový fanúšik a chcete zažiť super atmosféru najstaršieho turnaja na svete spolu s jedinečným Londýnom? Poďte s nami na výlet do histórie na trávnatých kurtoch v juhozápadnom Londýne.

Na Slovensku a v Čechách začínajú prázdniny, pre fanúšikov tenisu začína Wimbledon. Juhozápadný Londýn na 2 týždne ožíva a s ním rozkvitá aj trávnatý areál All England Club s najväčšími tenisovými hviezdami, skvelými zápasmi a množstvom fanúšikov.


Ako prebieha zájazd na Wimbledon

Cestovná kancelária Sportovysen.sk každoročne ponúka možnosť zažiť tenisové nebo spojené s prehliadkou Londýna. Wimbledon ale nie je ako každý iný turnaj...

Všetko sa začína vstupenkami, ktoré si každý musí vystáť v rade. Je možnosť vstupenky zakúpiť dopredu, ale ich nákupná cena sa blíži k cene zájazdu, preto sa v deň návštevy All England Clubu skoro ráno postavíme do radu a pomaličky sa posúvame k bránam do areálu.

Odmena je sladká. Trávnaté dvorce a možnosť byť tak blízko k tenistom a tenistkám dávajú celému zážitku špeciálnu príchuť. A keď na kurtoch nájdeme napríklad Dominiku Cibulkovú, všetci vyťahujeme foťáky a sadáme na miesta.

V areáli sa so základnou vstupenkou môžete ísť na každý dvorec okrem Centrálneho kurtu a Kurtu č.1 a Kurtu č.2. Aj tam sa dá ísť, ale človek si musí počkať v rade a byť trpezlivý, kým sa uvoľní miesto po niekom, kto tam je na miestach určených pre tento typ vstupeniek.

Na kopci Henman Hill je možnosť sledovať celé dianie na veľkoplošnej obrazovke. Názov vznikol koncom 90-tych rokov, keď sa na kopci zhromažďovali priaznivci britského tenistu Tima Henmana, aby odtiaľ sledovali jeho zápasy.

Ďalšou veľkou témou turnaja je počasie. Koľkokrát sa každý rok posúvajú zápasy, lebo dážď miluje Londýn a dovolenku si v lete teda nevyberá. Zájazd robíme na 4 dni a 3 noci a ak by nám počasie prvý plánovaný deň návštevy areálu nevyšlo, určite sa tam pozrieme druhý alebo tretí deň.

Zatiaľ nás však vždy privítalo slniečko a človek si ľahne na trávu, kúpi jahody so šľahačkou (pre náročnejších fish & chips) a užíva si naozaj skvelú atmosféru turnaja. Ľudia sú priateľskí, tenisové viezdy na každom ktorku a história doslova visí vo vzduchu.


Čo ešte uvidíte

Londýn však nie je len Wimbledon. Človek tu nájde svetoznáme pamiatky ako niekdajšiu väznicu Tower, kde sú uložené korunovačné klenoty a hneď v blízkosti legendárny most Tower Bridge.

Na svoje si prídu milovníci múzeí, od tradičných až po moderné. Pri Temži sú v tesnej blízkosti London EyeParlamentWestminster AbbeyHyde Park či Buckinghamský palác, kde má svoj domov kráľovná Alžbeta so svojou rodinou. Iba pripomíname, že Big Ben nie sú hodiny na veži, ale zvon. Vidieť ho zvonku nemôžete, iba počuť.

Ak ste fanúšikmi detektívnych príbehov, nemali by ste obísť Baker Street, domov Sherlocka Holmesa, kde sú pripravené viaceré atrakcie pre návštevníkov. Hneď vedľa je svetoznáme múzeum voskových figurín Madame Tussauds.

Vedeli ste, že v Londýne sa hovorí 270 rečami, čo je najviac zo všetkých miest na svete?

Pri prechode cez cestu si dávajte veľký pozor, keďže sa treba najprv pozrieť napravo. Autá jazdia po ľavej strane a občas máte pocit, ako keby išlo auto samo bez šoféra. Výnimkou je vjazd ku hotelu Savoy, kde sa pred vchod vchádza z pravej strany, aby mohli ženy vsytúpiť ako prvé. Toto pravidlo bolo zavedené ešte za čias kočov.

Ak by vás známy pozval ku sebe domov a ako adresu vám zadá 23 alebo 24 Leinster Gardens v Paddingtone, dajte si pozor, je to žart. Tieto vchody sú iba namaľovaná fasáda, keďže za nimi je metro a koľaje linky Metropolitan line. Lokálne pizza donášky tento trik poznajú a nenechajú sa nachytať.


Tak neváhajte a poďte s nami na tenis. Na výber sú 4-dňové zájazdy na Wimbledon alebo Roland Garros:

SKUPINOVÝ 4-DŇOVÝ ZÁJAZD NA WIMBLEDON

SKUPINOVÝ 4-DŇOVÝ ZÁJAZD NA ROLAND GARROS

 
SPäŤ NA ZOZNAM BLOGOV